Jak se krotí krokadýli

24. května 2006 v 18:05 | Honza Žďárský
Režisérka Marie Poledňáková se po šestnácti letech vrátila k filmové režii a vytvořila opět skvělou rodinnou komedii! Je to film o sympatické, tak trochu roztoulané rodině, která sice prožívá malé trable a nedorozumění, ale kde nakonec vše dobře dopadne, protože láska a smysl pro humor jsou těmi nejlepšími "léky" na všechna drobná trápení.
Marie Poledňáková patří k těm vzácným autorům a režisérům, kteří se snaží dát divákům pocit pohody, harmonie, povzbudit je a nabít pozitivní energií.

V tomto duchu natočila i "Krokodýly" - strhující příběh, vtipné zápletky, humorné i napínavé situace určitě pobaví a potěší publikum od pěti do 99ti let! Ve filmu nechybí ani okamžiky, které upřímně dojmou - jímavou postavičku malého Vítka Koudelku (Tomáš Péč) si jistě zamilují všichni diváci a možná právě tady si mnoho rodičů uvědomí, kolik lásky a pozornosti potřebují děti, kterou jim v uspěchaném světě někdy odpíráme
"Krokodýli" potěší i krásně "ujetými" postavami a skvělým hereckým obsazením: vedle Mirka Etzlera (tatínek Luboš), Václava Postráneckého (svérázný děda Pepík) jistě překvapí Jirka Mádl v roli Vaška, který po tátovi Lubošovi zdědil dobrodružnou povahu. Skvěle napsané i zahrané jsou ženské postavy - maminka Anna, obětavá Bobulová, výbušná Julča, atraktivní učitelka Alice a další. Každá je jiná a přece jsou si podobné - touží po obyčejném ženském štěstí, něze, pohlazení a každá si za svým štěstím jde svou osobitou cestou, která dojme, povzbudí i rozesměje! Zvláštní hravost vnášejí do filmu děti - třída prvňáků, kteří si užívají báječnou školu v přírodě s Lubošem ve Vysokých Tatrách. Je mezi nimi i malá Amálka (Žofinka Tesařová), která vlastně ten celý příběh odstartuje, protože odmítne jet na školu v přírodě, a tak táta Luboš zachraňuje situaci originálním způsobem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama