Listopad 2006

C.S.Lewis

30. listopadu 2006 v 18:10 | Honza Žďárský
Spisovatel C. S. Lewis, básník a profesor literatury na univerzitách v Oxfordu a v Cambridgi se narodil v roce 1898. Své Letopisy začal psát roku 1950, ve stejné době, kdy jeho univerzitní kolega J. R. Tolkien připravoval k vydání svůj román Společenství prstenu.
Lewis i Tolkien, byli členy tzv. "Inklings" (neboli - Tušitelé). Byl to jakýsi neformální klub spisovatelů, kteří se scházeli v místní hospodě a probírali své nápady a příběhy. Společně se dohodli, že oba napíší nějaký román. Lewis dopsal sedm dílů Letopisů Narnie dříve, než Tolkien dokončil svého Pána prstenů. Za poslední díl letopisů získal nejvyšší ocenění za výjimečné dílo v dětské literatuře, prestižní Carnegie Award.
Lewis byl fascinován pohádkovými příběhy, mytologií a bájnými legendami, které ho společně se zážitky z dětství inspirovali k napsání jeho první knihy Lev, čarodějnice a skříň - jedné z nejčtenějších knih všech dob.
Následovalo dalších šest dílů, které tvoří ohromně populární sérii Letopisů Narnie, které dnes již neodmyslitelně patří do světového fondu dětské literatury a nadále si získává své obdivovatele mezi mladými i staršími čtenáři po celém světě.

C.S.Lewis je pro mě veliká osobnost páč napsal knihy Letopisů Narnie
C. S. Lewis, co o něm řekli jiní

Stejně jako jeho současník Tolkien, C. S. Lewis předefinoval svět fantazie, obohatil jej krásou a dimenzí. V současné době, každé nové království fantazie musí podstupovat porovnání s Narnií.
- Lloyd Alexander

Lewis, možná více než ostatní autoři 20. století, jaksi donutil své čtenáře a posluchače, aby se naučili pracovat a žít se svými vlastními filosofickými domněnkami.
- Los Angeles Times

C. S. Lewis je muž, který vnesl hodiny a hodiny radosti do tolika dětských životů.
- The Boston Globe

Četl jsem Lewise pro radost před mnoha lety a nyní jen letmý pohled do jeho knih připomíná mi můj mladický obdiv k němu.
- John Updike

Jestliže důvtip a moudrost, styl a učenost mají být nezbytnostmi pro cestu k nebeské bráně, pan Lewis bude jedním z andělů.
- The New Yorker

Kniha

30. listopadu 2006 v 18:06 | Honza Žďárský
Tentokrát je na řadě knuha.Na paškál přichází......Letopisy Narnie Princ Kaspian
Jelikož tato kniha je má nejoblíbenější tak sem se rozhodl, že ji taky sem napíšu...
Tato recenze bude stažena :(Páč by mě to nebavilo vše sepisovat :)
Rok poté, co se Petr, Zuzana, Edmund a Lucie vrátili z Narnie zpět do Anglie, čekají na nadráží na vlak, který je má odvézt do školy. Stane se však něco nečekaného a oni se kouzlem přenesou doprostřed hlubokého lesa. Zjišťují, že se ocitli na ostrově a ve vnitrozemí objeví trosky hradu. Vyjde najevo, že jsou to trosky hradu Cair Paravel, na kterém vládli jako králové. Děti osvobodí zajatce - trpaslíka Trumpkina, kterého na ostrov přivezli vysadit a ten jim vypráví o současné Narnii.
Od dob Bílé čarodějnice, návštěvy Aslana a vlády čtyř sourozenců už uplynuly věky. Narnii dobyl národ Telmarínů, který zatlačil mluvící zvířata do úkrytů, nayády a dryády usnuly a příběhy Staré Narnie se postupně staly legendami. Nyní v Narnii vládne bezdětný král Miraz, který nechal zavraždit právoplatného krále - Kaspianova otce -, jeho sedm nejvěrnějších šlechticů poslal na moře objevovat nové země a sebe nechal zvolit za krále. Kaspian žije na jeho dvoře a miluje příběhy o Staré Narnii, přestože Miraz o nich nechce nic slyšet.
Kaspianův nový vychovatel Kornelius mu však o historii Narnie tajně vypráví. Pak se však Mirazovi narodí syn a Kornelius varuje Kaspiana, aby uprchl, protože nyní - jako právoplatný dědic trůnu - bude svému strýci překážet. Kaspian se tedy sám vydává na útěk. Jeho kůn se však splaší a on po nárazu do větve ztrácí vědomí.
Kaspiana zachrání jezevec Čuchomech a trpaslíci Trumpkin a Nikabrik. Přou se o to, zda by nebylo lepší jej zabít, ale Kaspian je přesvědčí, že je na jejich straně. Seznámí Kaspiana i s ostatními tvory ukrytými v lese a rozhodnutí vypovědět Mirazovi válku na sebe nenechá dlouho čekat. Svůj tábor si vybudují na místě zvaném Aslanova stráž. Aslanova stráž je násep, který navršili Narniané a uvnitř kterého je komplex jeskyň a v hlavní jeskyni stojí Kamenný stůl.
Kaspianova armáda utrpí proti Mirazovi velké ztráty, až se nakonec Kaspian rozhodne zatroubit na kouzelný Zuzanin roh - roh, který Zuzana dostala od vánočního dědečka, a kterým se má v největší nouzi přivolat pomoc. Trpaslík Trumpkin byl vyslán na ostrov Cair Paravel, aby případnou pomoc našel a přivedl. Petr, Zuzana, Edmund a Lucie už nyní chápou proč se znovu ocitli v Narnii a vydávají se ke Kaspianově armádě.
Jejich cesta je však složitější než si mysleli, protože Narnie se za ty léta proměnila k nepoznání a oni zanedlouho bloudí lesem. Lucinka pak náhle v lese spatří Aslana, který ji vybízí, aby jej následovali. Nikdo jiný ho však neviděl.
"No, asi takhle," řekl Edmund - mluvil rychle a trochu se čevenal. "Když jsem Narnii prvně objevili, před rokem nebo před tisící lety nebo kd vlastně, první se do ní dostala Lucinka a nikdo z nás ji nevěřil. Já jsem byl z nás nejhorší, já vím. Ale teď jde o to, že bysme jí za to teď mohli věřit. Hlasuju, aby se šlo nahoru."
Jenže ostatním se nechce honit za přízrakem a tak se vydávájí opačnou cestou. Brzy však zjistí, že skutečně zabloudili a nezbývá jim, než se zase vrátit. Následují Lucinku, kterou Aslan vyvede z lesa, až ho nakonec uvidí i ostatní. Aslan svým řevem probudí spící stromy a děti se vydávají za Kaspianem. Přichází právě včas, neboť zoufalé armádě docházejí síly a Nikabrik už kuje plány na oživení Bílé čarodějnice.
Nejvyšší král Petr přebírá velení a vyzve Miraze na souboj. Díky intrikám Mirazových šlechticů však souboj nedokončí a vypukne mela. Celou bitvu i válku ukončí Aslan a stromy a osvobodí zbytek Narnie. Král Kaspián je korunován právoplatným králem Narnie a Telmarínům, kterým nevyhovuje žít pod jeho vládou je nabídnuta alternativa. Telmaríni jsou totiž potomky pirátů, kteří v normálním světě přistáli na tichomořském ostrově a několika z nich se podařilo dostat se kouzelným průchodem do Narnie. Aslan jim nyní nabízí k životu tento ostrov.
Na okraji palouku dal Aslan postavit dva trámy, vyšší než dospělý člověk a asi metr od sebe. Třetí lehčí trámek dal připevnit nahoru, takže to celé vypadalo jako dveře odnikud nikam.
Těmito dveřmi odejdou zprvu váhající telmarinští na svůj ostrov a čtveřice králů se vrácí na nadraží. Pro Petra a Zuzanu to byla poslední návštěva Narnie, protože už příliš odrostly.

Program

30. listopadu 2006 v 16:36 | Honza Žďárský |  Programy
Ahoj lidišky...tentokrát to bude program.Je to program, který jde stáhnout na tomto odkazu
Podle mě je to docela good program.Jak jde vydět je to prohlížeč obrázků.Případné problémi mi piště.
Děkuji Honza Žďárský

The Rasmus nej. písnička

30. listopadu 2006 v 16:32 | Honza Žďárský
The rasmus je má nejoblíbenější skupina tak sem se rozhodl, že sem dám ke stáhnutí jednu moc a moc pěknou písničku.Tady je odkaz ke stánutí:
http://data1.edisk.cz/stahni/85346/03_-_Rasmus_-_Still_standing.mp3_3.24MB.html
Cawec H.Ž.

Něco o...2.

30. listopadu 2006 v 10:42 | Honza Žďárský
"Jeden prsten vládne všem, Jeden jim všem káže. Jeden všechny přivede, do temnoty sváže."

S podporou neohroženého společenství spojenců a přátel se skromný hobit Frodo vydává na dobrodružnou cestu s nanejvýš nebezpečným posláním - zničit legendární Jeden prsten. Služebníci Temného pána Saurona, který stvořil všechno zlo v prstenu, Froda zběsile pronásledují. Kdyby pro Saurona prsten znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Epický příběh o boji dobra se zlem, o moci přátelství, osobní odvaze a oběti, získal čtyři ocenění Akademie a vás přenese do světa nekonečné fantazie.
Cawec

Něco o...

30. listopadu 2006 v 10:40 | Honza Žďárský

Letopisy Narnie
Lev, čarodějnice a skříň

Petr, Zuzana, Edmund a Lucinka museli opustit Londýn v době, kdy nad městem zuřila druhá světová válka a opakované nálety německých letadel ohrožovaly životy většiny Londýňanů. Náhradní domov najdou sourozenci v domě excentrického profesora jménem Digory Kirke.
Dětem připadá život v jeho rozlehlém domě nudný, ale pouze do chvíle, kdy nejmladší Lucinka objeví ve staré skříni průchod do tajemného a magického světa jménem Narnie. V Narnii žijí zvířata, která mluví, a zemi vládne moudrý a laskavý lev Aslan.
Ostatní děti Lucince vyprávění o Narnii zpočátku nevěří, ale nakonec všichni projdou skříní a zjistí, že ne všechno je v Narnii tak, jak by mělo být. Zemi totiž ovládá zlá bílá čarodějnice jménem Jadis, která v Narnii udržuje nekonečnou zimu a která promění v kámen všechny, kteří se jí pokusí vzepřít. Děti se proto spojí s Aslanem a ostatními obyvateli Narnie, aby společnými silami čarodějnici přemohli.
Cawec admin této stránky!

Reklama 2.

30. listopadu 2006 v 10:39 | Honza Žďárský
Na této stránce se můžete něco zvědít o dějepisu.Z této stránky sem čerpal náměty.Moc a moc té stránce děkuji!
Cawec Honza Žďárský

Reklama

30. listopadu 2006 v 10:37 | Honza Žďárský |  Reklamy
Na této adrese najdete jednu super on-line hru.Jmenuje se CisMu a něco Vám o ní poví Magicus správce hry:"
Tato hra je ve stylu Diabla ,grafika manga stylu. Je pravdou ,že je již staršího data vytvoření ,ale i tak přináší spoustu zábavy i v dnešní době rozmachu 3D her. Je to tím ,že je to MMORPG a stále má své oblíbence jak v řadách mladý hráčů tak i starších :) Jak je známo tak není v žádném případě návyková jak by mohla ,že ? Zjistíte postupem času ,jestli i Vás si dokáže podmanit jako pár jedinců ,kteří jí věnují spousty času. Nestíhají chodit do práce, do školy ,hubnou rychleji než když drží dietu ,mají neskutečné účty za elektřinu ,neztrácejí pojem o čase ;-) a podobně. Po určitém čase zjistíte ,že je to stereotypní hra (graficky pěkně udělaný chat) a vydrží Vám dost dlouho a je to pěkné odreagování po celodenní práci. Z vlastní zkušenosti to můžu potvrdit.
Ze začátku máte na výběr ze 3í základních postav Dark Knight (DK) ,Dark Wizard (DW) a Fairy Elf (Elf). Potom se Vám otevřou dvě bonusové postavy Magic Gladiator (MG) a Dark Lord (DL) ,ale to pouze v případě ,že z jednou ze základních postav nahrajete minimálně 220 levelů (level potřebný na vytvoření MG). Pro vytvoření DL je potřeba jednou z již vytvořených postav nahrát 333 levelů. Základními městy této hry jsou Lorencia ,Noria ,Devias - poté trochu težšími loakcemi jsou Dungeon ,LostTower, Atlans a následují Tarkan, Icarus ,Place of Exile , Kalima a Icarus 2.
Vše potřebné najdete na webu CISMU serveru v sekci Info do hry. Pokud si myslíte ,že tam chybí nějaké základní info ohledně hry ,systému a nebo jste něčemu neporozuměli ,nebojte se zeptat na fóru serveru. Soubory důležité pro hraní na našem serveru jsou v sekci downloads - web serveru a nebo jsou i tady na této stránce.
Teďka už stačí jen a pouze kliknout na odkaz serveru a zaregistrovat se na foru ,poté přečíst pravidla a dalším krokem je založení herního účtu !
GL ve hře & pevný nervy přeje Magicus za CISMU team :) "
Cawec Honza Žďárský

Soutěž o nej. smajla

30. listopadu 2006 v 10:35 | Honza Žďárský
Ahoj
Vyhlašování výtěze......Na prvním místě se umístil nikdo.Na druhém taktéž nikdo a na 3. taky nikdo.Nedostal sem žádné obrázky a tak se soutěž ruší!
Cawec Honza Žďárský!

Po dlouhé době

30. listopadu 2006 v 10:32 | Honza Žďárský
Po dluhé době v předaleké galaxii bla bla bla.......
Prostě a lehce sem se rozhodl, že už nebudu i když sem s tím ani nezačal přidávat příspěvky o mojí škole.Můj kamarád mi poradil radu ať tam dávám programi,knihy atd. sem se rozhodl páč byl jediný kdo napsal něco dát nového :P pro zajímavost dám tady adresu jeho blogu ( www.krysa444.blog.cz) .Tímto mu děkuji a taky jeho žádost splním.ZA chvilku sem přidám něco ohledně soutěži.
Cawec Honza Žďárský!!